Mezőgazdaság

Megint két számjegyű növekedés következett be a magyar lízingpiacon: a finanszírozott összeg 17 százalékkal 500 milliárd forint fölé került az év első kilenc hónapjában - közölte a Magyar Lízingszövetség.

A Magyar Állattenyésztők Szövetsége Zászlós Tibort, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnökét választotta meg új elnökének. Az ernyőszervezet küldöttközgyűlésén az agrárminiszter a készülő állattenyésztési törvényről tájékoztatott.

• A Nógrád megyei Mátrakeresztes külterületén elhullott vaddisznókból mutatta ki tegnap az afrikai sertéspestis (ASP) vírusát a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) laboratóriuma. Az állatok tetemét fertőzött területen találták a vadászok.

• Hetvenre emelkedett az afrikai sertéspestissel fertőzött vaddisznók száma Belgiumban - jelentette be René Collin, Vallónia, Belgium francia nyelvű, déli régiójának agrárminisztere kedden.

• Erdészek és természetvédők közösen lépnek fel a Pilisi Parkerdő természetes élőhelyeit veszélyeztető inváziós fajok ellen: a Pilisi Parkerdő Zrt. pilismaróti és visegrádi Erdészetének szakemberei a japánkeserűfű és a selyemkóró visszaszorítására…