Mezőgazdaság

Egy-egy aszályos év csak a kukoricatermelést tekintve 100 milliárd forint kárt tud okozni, a helyzet megoldása érdekében a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) június 1-től visszavonásig tartós vízhiányos időszak kihirdetését kérte Pintér Sándor belügyminisztertől – mondta Győrffy Balázs, a NAK elnöke június 28-án az M1 televízióban.

Az unióban Magyarországon nőtt a legnagyobb arányban a szarvasmarha-állomány az utóbbi években – mondta agrárgazdaságért felelős államtitkár a Magyartarka Tenyésztők Egyesületének szakmai napján. Itt elhangzott: kettőshasznosítású fajtáknak van és lesz is jelentősége idehaza.

Árbevételüknél erőteljesebben emelkedett az agrártárca vagyonkezelésébe tartozó huszonkét állami erdészeti társaság adózott eredménye tavaly.

• A kormány pályázattal segíti az áprilisi hókár utáni erdőtelepítést – jelentette be a földművelésügyi miniszter a hétvégén. Magyarországon 22 erdőgazdaság kezel mintegy egymillió hektár erdőterületet, az országos erdőállomány felét.

• Magyar kezdeményezésre, öt tagállam hatóságainak részvételével első alkalommal szerveztek a régióban szakértői szintű egyeztetést a faanyag-kereskedelmi lánc ellenőrzéseinél alkalmazott módszerekről és a vizsgálati tapasztalatokról.

A Magyar Államkincstár befejezte a tenyészkoca állatjóléti támogatása igénybevételének feltételeiről szóló 7/2015. (III. 11.) FM rendelet alapján a 2016/2017-es támogatási év IV. tárgynegyedévre benyújtott kifizetési kérelmek bírálatát.

Telekommunikáció