Mezőgazdaság

Országszerte befejeződött az összes nyári aratású szántóföldi növény betakarítása. Az idei nyár első felét jellemző, viharokkal tűzdelt időjárás ellenére a gazdálkodóknak sikerült tartani az aratás átlagos ütemtervét.

• Júniusban a mezőgazdasági termelői árak átlagosan 10,5 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján kedden megjelent adatokból.

• Az elmúlt évhez képest kissé magasabb, nettó 101 ezer forintos tájékoztató árat tett közzé a tagságtól kapott adatok feldolgozását követően a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. A szervezet előrejelzése…

A 2018-os pénzügyi beszámolók alapján a halászati és halgazdálkodási piaci szereplők az árbevételük mellett a dolgozói létszámukat is tudták növelni – derül ki az OPTEN céginformációs szolgáltató elemzéséből.

• A Baromfi-Coop új szervesanyag-kezelő központja lehetőséget teremt arra, hogy a termőföldeken mérséklődjön a műtrágya-felhasználás, de növekedjen a szervesanyag-alkalmazás. Az alkalmazott technológia segítségével növekedhet a talaj termelékenysége is.

• Az afrikai sertéspestis (ASP) hivatalosan is megjelent Szerbiában, Mladenovac környékén. Braniszlav Nedimovics szerb mezőgazdasági miniszter közölte, a madridi laboreredmények egyértelműen kimutatták az ASP-t.