Vidékfejlesztés

Nemzetközi projekt indul az árvizek előrejelezhetőségének fejlesztésére. A DAREFFORT-tal jobb információáramlás és a pontosabb előrejelzés révén a hatékonyabb árvízvédelmi védekezés lehetséges.

Részt vett a Friends Of Cohesion elnevezésű budapesti konferencián Günter Oettinger uniós biztos, hogy meghallgassa a résztvevő tagállamok elvárásait a következő (2021-2027-es) többéves uniós büdzséről.

• Elindul Magyarország első, egyetemistáknak hirdetett digitális-agrártechnológiai versenye, az Agrovirtus. A kezdeményezés kiemelt támogatója a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara.

• Az agrár-szakképző intézményekben 20 559 diák tanul. A szakminiszter szerint jó döntés, ha egy fiatal a mezőgazdasági szakképzést választja.