Országos hírek

Már az Országgyűlés elé került az őstermelői és családi gazdasági rendszer átfogó reformjáról szóló törvényjavaslat, amelyet a következő hetekben vitatnak meg a képviselők.

Miután az elmúlt héten a kormány megtárgyalta és elfogadta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által kezdeményezett, a családi gazdaságokról szóló törvénytervezetet, a jogszabályi javaslat október 13-án, kedden este be lett nyújtva az Országgyűléshez.

A tervezet – amely új alapokra helyezi a mezőgazdasági működési formákat, megreformálja a családi gazdaságokat, egyszerűsíti, és az eddiginél is kedvezőbbé teszi az adózási rendszert – legfontosabb pontjairól itt érhető el bővebb összefoglaló, a parlament elé került szövege itt olvasható. További információk a kamarai falugazdászoktól is kérhetők.

A NAK kezdeményezte törvényjavaslatot a következő hetekben vitatják meg a képviselők. Elfogadását követően a tervek szerint 2021. január 1-jén lép hatályba.

(NAK)

Adószám: 18399257-2-43