Mezőgazdaság

Az idei év kihívásai ellenére a szántóföldi növénytermesztés eredményei kifejezetten kedvezően alakultak, az 2020-as kukoricahozammal egy történelmi rekordunk is megdőlt - közölte Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkárra a Betakarítási Koordinációs Bizottság 2020. november 27-i ülését követően.

• Már érkeznek az árusítóhelyekre a karácsonyi fenyők, amelyek forgalma az idén 15 milliárd forintra nőhet a tavalyi mintegy 12 milliárdról, az emelkedést az átlagárak növekedése mellett a műfenyők arányának emelkedése…

• Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnökének és dr. Mártonffy Béla, a NAK Kertészeti és Beszállítóipari Osztálya elnökének podcast beszélgetése a magyarországi kertészeti ágazat helyzetéről.

Az innovációra, az adatok rögzítésére és összekapcsolására az állattartásban is egyre inkább szükség van – derült ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara online agrártechnológiai rendezvényén.

• Az Országgyűlés 133 igen, négy nem szavazattal és 22 tartózkodás mellett elfogadta a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvény vadászkutyákkal kapcsolatos módosítását.

• A motorsport a természetben komolyan megbolygathatja a vadállományt, akadályozhatja az ott folytatott tervszerű vadgazdálkodási tevékenységet, ennek részeként a vadászatot is. Az érintett szakmai szervezetek keresik az optimális megoldást a helyzetre.

• Az Európai Unió LIFE környezetvédelmi és éghajlat-politikai uniós díjában részesült mások mellett Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Erdészeti Igazgatósága által megvalósított FIRELIFE erdőtűz-megelőzési kezdeményezés.

Adószám: 18399257-2-43