Kamarai hírek

Tervek  szerint egy-kéthavonta egyeztet majd az agrárgazdasági kamara elnöksége és a  vidékfejlesztési miniszter. Emellett a párhuzamos rendszerek napi kapcsolatot  tartanak egymással a kamaránál és a szaktárcánál. Fazekas Sándor a folyamatos egyeztetések  közül a  jogalkotás területét emelte ki,  hiszen rendkívül lényeges jogszabályok vannak  az országgyűlés előtt, elég itt a földtörvényre gondolni –tette hozzá. A  háztáji program lebonyolításában és a szaktanácsadásban is számít a kamara  munkájára a miniszter. A magyar mezőgazdaság egy folyamatos megújuló szakaszba  lépett és ehhez szükséges, hogy a legkorszerűbb, leghatékonyabb megoldásokat  sajátítsuk el és működjünk együtt a különböző területeken a nemzetközi  kapcsolatoktól kezdve az agráriumot foglalkoztató problémák  megoldásáig – hangsúlyozta Fazekas Sándor.

A Nemzeti  Agrárgazdasági Kamara elnöke elmondta, hogy jelenleg Magyarországon a  szaktanácsadói rendszer meglehetősen heterogén képet mutat és érdemes volna a  későbbiekben ezt egy jól szervezett keretek közé sorolni. Szóba került még az ÚMVP-s  forrásból finanszírozott kamarai tanácsadói hálózatnak a későbbi sorsa is, hiszen  a mostani működő rendszer az év végével az uniós források elfogytával  kérdésessé válik. Győrffy Balázs elmondta, hogy ezt a nagyon fontos  szolgáltatást a továbbiakban is kívánják nyújtani. Ehhez kérte már  a tervezési szakaszban a minisztérium  támogató hozzáálllását, hiszen uniós forrásokat szeretnénk erre igénybe venni.  Az agrárgazdasági kamara ügyvezető elnöksége  az adatszolgáltatási  kormányrendeletnek  a javaslatát is áttekintette a vidékfejlesztési miniszterrel és delegációjával.

2013. május  8. Nagyné G.  Pataki Ágnes

Sajtómegjelenések: